Ryškų pėdsaką Žagare paliko „Šiaulių Monmartro Respublika“.

Rugpjūčio 7 dieną Žagare sustojo tarptautinis meno festivalis „Šiaulių respublika Monmartre“, keliaujantis per Šiaulius ir jo kraštą. Čia profesionalaus meno mylėtojams įteikiama dviguba dovana: plenero retrospektyvinė Monmartro respublikos paroda ir šventinis Valstybinio Vilniaus kvarteto bei Ludo Mikalausko koncertas.

Festivalio viešnagė Žagarės kultūros centre prasidėjo retrospektyvinės parodos po atviru dangumi „Monmartro respublika Šiaulių“ atidarymu. Parodą pristatęs Šiaulių miesto kultūros centro „Laipų galerija“ parodos kuratorius Richardas Jakutis pažymėjo, kad paroda kviečia keliauti į pastarųjų trejų metų laikotarpį, kai vyko tarptautinis menų festivalis po atviru dangumi „Disidentas Spalva: Ružava“ įvyko. (2021), „Melina“ (2022), „Juoda ir balta bei kitos spalvos“ (2023) – sukurti neįtikėtino meistriškumo kūriniai.

Šiaulių Monmartro Respublika gyvuoja 22 metus. Kiekviename festivalyje visada vyravo tam tikros spalvos ir temos. Žiūrėdamas į šią sieną prisimenu ankstesnius festivalio metus. Viskas labai gerai atskleista. Net susidarė įspūdis, kad ant šios sienos tikrai matau Jėzaus Širdies bažnyčią. Šiuose paveiksluose juntamas laisvas teptuko judėjimas, vietomis daugiau abstrakcijos, kitur matyti bažnyčia ar Šiaulių stotis, atskiri pastatai. Labai džiaugiamės, kad turime galimybę Žagarės gyventojams parodyti Šiaulių respublikos Monmartro parodą po atviru dangumi“, – stulbinančiais jausmais ir mintimis apie parodą dalijosi Richardas Jakutis.

Po parodos pristatymo lankytojai kviečiami pasinerti į kerintį klasikinės muzikos pasaulį. Šį kartą publiką nustebino Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Ludo Mikalausko (bosas) koncertas. Šventinio vakaro metu menininkai žiūrovams padovanojo M. K. Čiurlionio, G. F. Handelio, J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos, A. Raudonikio, F. Latėno kūrinius, kuriems prasmę suteikė ir Ludo Mikalausko pasakojimas. .

Skambant paskutiniam akordui, publika muzikantams audringai plojo. Žagarų kultūros centro direktorė Aistė Tuminatė-Orlauskė padėkojo Šiaulių miesto kultūros centrui „Laiptų galerija“ už galimybę skleisti „Monmartro“ dvasią Žagarsky rajone.
