Anaxi Labs ir Carnegie Mellon universiteto CyLab pristato proveržio įrodymo sistemą
Pitsburgas, Jungtinės Valstijos, 2024 m. gruodžio 6 d., Chainwire
Anaxi Labs, bendradarbiaudama su Carnegie Mellon universiteto CyLab, universiteto kibernetinio saugumo ir privatumo institutu, skelbia kriptografijos kompiliatoriaus sistemą, kuri išsprendžia aklavietę – norint sukurti keičiamo dydžio programas naudojant „Zero-Knowledge“, reikia esminių kompromisų. Iki šiol sunkiai suvokiamos keičiamo dydžio, kriptografiškai apsaugotų ir decentralizuotų taikomųjų programų trifektas buvo laikomas neįmanomu ir masinio pritaikymo kliūtimi.
Proveržis kriptografijoje be jokių kompromisų
Tokios blokų grandinės kaip „Ethereum“ buvo sveikinamos kaip decentralizuotos infrastruktūros ateitis, o „Zero-Knowledge“ (ZK) technologija padidina „Ethereum“ saugumą ir mastelio keitimą daugiau nei 120 TPS. Pasak komandos, ZK įrodymų kūrimas yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, kuriam reikia tūkstančius valandų iš daugybės kūrėjų. Pirmenybės teikimas greičiui kuriant įrodymus taip pat reiškia rankinį protokolų kūrimą, o naudojant rankinį kodavimą ir dešimtis tūkstančių kodo eilučių, atsiranda didelių saugumo spragų. Tai apsunkina saugumui jautrių decentralizuotų programų kūrimą, o tikrinamumas ir atitiktis tampa košmaru – visos kliūtys plačiai taikyti reguliuojamose pramonės šakose, tokiose kaip finansai, sveikatos priežiūra ir dirbtinis intelektas.
Carnegie Mellon tyrėjų komanda bendradarbiauja su Anaxi Labs, kad įveiktų šį kompromisą
Naujausiame CMU dokumente pateikiamas revoliucinis būdas tiesiogiai sukompiliuoti aukšto lygio programinę įrangą ir konvertuoti ją į paprastesnes formas (žemo lygio reprezentacijas), kurių reikia, kad pagrindinės tikrinimo sistemos veiktų. Ir visa tai daroma automatiškai, pakartojama ir audituojama, atsikratant rankinio darbo, drastiškai gerinant našumą, kriptografiškai užtikrinant proceso saugumą. Darbe tai pasiekiama analizuojant aukšto lygio programą, suskaidant programą į mažus, nedalomas vienetus, tada sukuriant žemo lygio atvaizdą iš kiekvieno vieneto, kurį galima lengvai įvesti į įvairias įrodymų sistemas.
„Ši idėja suskaidyti skaičiavimą į labai konkrečias dalis, kurios automatiniu būdu užima procesoriaus vietą, yra naujas požiūris, ir tai yra pirmas kartas, kai kas nors bandė tokį metodą, kai vengiame visapusiško programos atvaizdavimo kompiliatorius“, – sakė Carnegie Mellon universiteto Elektros ir kompiuterių inžinerijos katedros docentas Riadas Wahby. „Mes tuo labai džiaugiamės“.
Naujų decentralizuotų programų atrakinimas
Tyrimai ir sistema, kurią Anaxi Labs kuria remiantis tyrimais, sukurs perversmą Web3 ir kitose srityse. Tradiciniuose ir reguliuojamuose finansuose našumo padidėjimas išlaikant audituojamumą leidžia realiuoju laiku atsiskaityti už banko viduje atliekamus pervedimus, pvz., momentinius USD mokėjimus. Sveikatos priežiūros srityje, kylant iššūkiams, su kuriais susiduria 23andMe, saugios ir privatumą išsaugančios šifravimo priemonės, kurias įgalina Anaxi Labs kuriamas produktas, dabar galėtų išspręsti svarbiausias problemas ir saugiai panaudoti privačią genetinę informaciją, užtikrinant teisėtą savo DNR nuosavybę, tuo pačiu suteikiant galimybę atlikti vertingus tyrimus. Įmonių dirbtinio intelekto ir kritinės fizinės infrastruktūros srityje decentralizuotas sprendimas, kuriam reikalingas didelis prieinamumas ir beveik nulinis delsos laikas, pvz., greitas koregavimas ir daugelio duomenų ir skaičiavimo galios išteklių išvados, tampa realybe.
Artimiausiu metu tyrimais pagrįsti produktai yra veiksmingiausias sprendimas Web3 įmonėms, kovojančioms su mastelio, saugumo ir decentralizacijos kompromisais, siūlydami naują dizaino paradigmą, skirtą apibendrinti ir sąveikauti.
„Šis tyrimas ir produktas, kurį kuriame kartu su tyrimu, turės didelę reikšmę daugeliui svarbių šiandienos pramonės programų, kurioms reikalingas saugus sprendimas dėl didelių našumo išlaidų, tokių kaip ZK ir EVM, ir galiausiai atves prie mūsų kriptografinės vizijos slenksčio. -užtikrintas decentralizuotas sutarimas atsiskaitant realiuoju laiku“, – sakė Kate Shen, Anaxi Labs įkūrėja.
„Mums taip pat patinka tai, kad tai yra kalbos ir bibliotekos agnostikas, o tai reiškia, kad be kodo modifikacijų tai gali būti naudinga įvairiems projektams. Tai leido mums sukurti atvirą, bendradarbiaujančią sistemą, o ne šiandien vis statiškesnius, monolitinius metodus“, – priduria Shen. „Tai leidžia visiems kūrėjams automatiškai pasirinkti ir derinti geriausius naujausius įrodymo sistemų, pvz., peržvalgų, bendrųjų procesorių ir aparatinės įrangos spartinimo, pažangą; maksimaliai padidinant kiekvieno skaičiavimo pagrindo našumą.
Anaxi Labs ir CyLab, žaidimą keičianti partnerystė
Carnegie Mellon CyLab buvo pažangiausių tyrimų, kurie buvo blokų grandinės kūrimo pagrindas, įskaitant nulinių žinių, centre. Žymūs CyLab fakulteto tyrėjai yra gerbiamas profesorius Bryanas Parno, svarbus ZK istorijos dalyvis, kurio laboratorija sukūrė plačiai cituojamą Nova popieriaus seriją, ir docentas Riadas Wahby, kurio išvados leido sukurti naujas kriptografines technologijas, kurios įgyvendino Ethereum fondo vizijas. ir visai neseniai Andreesseno Horowitzo kriptovaliutų padalinio „a16z“ sukurtas pažangus Jolt zkVM diegimas. kriptovaliuta).
Išvados, pateiktos šioje kompiliatoriaus sistemoje, yra antrojo tyrimo projekto, kilusio iš Anaxi Labs ir CyLab simbiotinės partnerystės per CMU Secure Blockchain iniciatyvą, rezultatas. Ši partnerystė leidžia CMU akademikams bendradarbiauti ir mokytis iš įžvalgų, gautų iš komercinių jų blokų grandinės tyrimų, kuriems vadovauja Anaxi Labs, pritaikymo Web3 ir Web 2.0 programoms. Tai leidžia jiems rasti komercinius sprendimus pagrindinėms esamoms „blockchain“ problemoms, kurios nesugeba įveikti atotrūkio tarp žinomų „blockchain“ technologijos pranašumų ir masinio pritaikymo. Tai taip pat yra tramplinas CMU studentams pradėti savo karjerą Web3.
„Anaxi Labs partnerystė su CyLab pagerina CMU tyrėjų gebėjimą dirbti su projektais su tiesioginėmis, realaus pasaulio programomis, užtikrinant, kad jų darbas būtų praktinis ir gali turėti įtakos“, – sakė Michael Lisanti, CyLab vyresnysis partnerysčių direktorius.
Norėdami sužinoti daugiau apie Anaxi Labs: https://www.anaxilabs.com/
Norėdami sužinoti daugiau apie Anaxi Labs ir naujausią CyLab darbą: https://www.cylab.cmu.edu/
Norėdami sužinoti daugiau apie CyLab partnerystę su Anaxi Labs: https://www.cylab.cmu.edu/news/2024/07/17-anaxi-labs-strategic-partner.html
Apie Anaxi Labs
Anaxi Labs yra naujos rūšies tyrimų ir plėtros laboratorija, jungianti pažangios akademinės teorijos ir masinio pritaikymo pasaulius. Jie skirti kurti originalius, pažangiausius tyrimus, kurti įmonės lygio, saugią ir keičiamo dydžio decentralizuotą infrastruktūrą ir katalizuoti naujos kartos decentralizuotas programas, kurias maitina kriptografija.
„Anaxi Labs“ bendradarbiauja su geriausiais pasaulio kriptografijos tyrimų protais ir pasaulinio lygio inžinieriais, turinčiais patirties kuriant ir eksploatuojant šimtus milijonų vartotojų turinčius buitinius produktus. Jie yra geriausių kriptografijos akademinių institucijų, tokių kaip Carnegie Mellon universitetas, pramonės partneriai. Kartu jie pasiryžę pakeisti interneto ateitį išlaisvindami galią, ką mokslas gali padaryti žmonėms, visuomenei ir planetai.
Svetainė: https://www.anaxilabs.com/
Apie CyLab
Carnegie Mellon universiteto CyLab yra universiteto saugumo ir privatumo tyrimų institutas. Jie vienija ekspertus iš visų Universiteto mokyklų, apimančių inžinerijos, informatikos, viešosios politikos, informacinių sistemų, verslo, finansinės informacijos rizikos valdymo, humanitarinių ir socialinių mokslų sritis. Mūsų misija yra katalizuoti, remti, skatinti ir stiprinti bendradarbiavimo saugumo ir privatumo tyrimus ir švietimą įvairiuose skyriuose, disciplinose ir geografinėse ribose, kad būtų pasiektas reikšmingas poveikis tyrimams, švietimui, viešajai politikai ir praktikai.
Svetainė: https://www.cylab.cmu.edu/
Susisiekite
PR
Daisy Leung
daisy@11.international