Openvibe sujungia Mastodon, Bluesky ir Nostr į vieną socialinę programą
„Mastodon“, „Bluesky“, „Nostr“, gijos: 2022 m. Elonui Muskui įsigijus programą X, anksčiau vadintą „Twitter“, X alternatyvų naudojimas toliau augo, nes žmonės naudojasi decentralizuotu socialiniu tinklu. Deja, neatsilikti nuo visų naujų tinklų nebuvo lengva, nes šiuo metu jie remiasi skirtingais protokolais, kurie neveikia. Tai yra problema, kurią siekia išspręsti nauja programa, pavadinta „Openvibe“. Iš vienos sąsajos „Openvibe“ leidžia palaikyti ryšį su draugais ir sekėjais „Mastodon“, „Nostr“, „Bluesky“ ir netrukus „Threads“ bendroje laiko juostoje. Tai taip pat suteikia galimybę vienu metu skelbti keliuose tinkluose.
Pasak generalinio direktoriaus Matej Svancer, bendrovės misija yra pasiūlyti draugiškus, „lengvai naudojamus vartus“ į atvirą socialinį internetą naujiems vartotojams.
Čekijos Respublikoje įsikūrusi komanda iš pradžių pradėjo dirbti su „Twitter“ klientu pavadinimu „Tweetoshi“ 2022 m., tačiau po to, kai Elonas Muskas nusipirko „Twitter“, jie sutelkė dėmesį į atvirą socialinį žiniatinklį, nes daugelis ankstesnių programos naudotojų pasikeitė. Ankstesnės pastangos buvo susijusios su „Nostr“ valdoma programa „Plebstr“, kuri dabar susijungė su „Openvibe“.
Tačiau bendrovės vartotojai skundėsi dėl kelių atvirų socialinių protokolų, iš kurių galima rinktis, ir dėl to, kad jie negalėjo bendrauti tarpusavyje tinkluose.
„Mes taip pat patyrėme šią problemą ir Openvibe yra atsakymas į tai“, – sako Svancer. „Nors yra keletas esamų tiltų, jiems reikia papildomų serverių, veidrodinių paskyrų, prisijungimo ir pan. Nemanome, kad tai yra idealus kelias. Su Openvibe to nėra – ir jūs galite susieti jau turimas paskyras. Openvibe tikslas – sumažinti barjerą naujiems vartotojams, ateinantiems į šią erdvę. Tikiu, kad atvira socialinė erdvė gali mesti iššūkį senajai socialinei žiniasklaidai, bet tik tuo atveju, jei ji bus vieninga.
Produktas patenkina didėjantį vartotojų poreikį įrankių, kurie padėtų jiems neatsilikti nuo vis labiau lūžtančio socialinio žiniatinklio, kuriame daugybė naujų įmonių ir projektų imasi prieš technologijų milžinus. Be atvirojo kodo projekto „Mastodon“, decentralizuoto atviro socialinio tinklo, kurį maitina „ActivityPub“ protokolas, taip pat yra tokių startuolių, kaip „Bluesky“, dabar turintis 6 mln. vartotojų ir sukurtas remiantis šiuolaikiniu AT protokolu, taip pat decentralizuotu socialiniu protokolu „Nostr“, šiuo metu mėgstamas „Twitter“ įkūrėjo Jackas Dorsey.
Mažesni startuoliai taip pat bandė perimti „Twitter/X“, įskaitant „Spoutible“ ir „Spill“, nors kai kurios ankstesnės pastangos, pvz., „Post“ ir „T2/Pebble“, jau žlugo. Vis dėlto erdvė ir toliau šyla, neseniai paleidus „Twitter“ ir „MySpace“ mišinį, žinomą kaip „noplace“, skirtą Z kartai.
Tuo tarpu, matydama, kokia kryptimi juda socialinis tinklas, Meta pasinaudojo ActivityPub savo naujausiu socialiniu tinklu Threads.
Tačiau dėl per didelio pasirinkimo atsirado naujų agregavimo įrankių, kurie sujungia socialinius kanalus su naujienų šaltiniais, pvz., RSS. Buvęs „Twitter“ kliento „Twitterific“ kūrėjas „The Iconfactory“ dabar kuria programėlę „Tapesry“, kad padėtų žmonėms neatsilikti nuo ginčų, o naujienų skaitymo programos „Reeder“ kūrėjas Silvio Rizzi kuria „Reeder“ pakeitimą, į kurį bus įtraukti socialiniai šaltiniai. .
Prieš šiuos potencialius konkurentus ateina Openvibe, paprastas atviro socialinio žiniatinklio kaupiklis.
Norėdami naudoti programą, prisijunkite prie esamų paskyrų palaikomuose tinkluose. Po to akimirksniu stebėsite visus savo draugus pagal bendrą laiko juostą. Programoje taip pat yra kombinuotas tendencijų skyrius ir kryžminio paskelbimo palaikymas.
Galite sekti sujungtus gijų profilius naudodami programos Mastodon integraciją, tačiau dabar, kai buvo prieinama gijų API, Svancer planuoja ateityje pridėti platesnį gijų palaikymą, pradedant kryžminiu paskelbimu.
Nors „Openvibe“ versija buvo kuriama anksčiau, naujausias leidimas pridėjo „Bluesky“ palaikymą, todėl „Svancer“ iki šiol laukė, kol reklamuos paleidimą.
Keturių žmonių komandą sudaro Svancer, du kūrėjai ir vienas dizaineris. Išankstinio etapo startuolį remia angelai investuotojai ir Niujorko greitintuvas Wolf, kuriame Openvibe dalyvavo praėjusiais metais.
„Openvibe“ yra nemokama programa „iOS“ ir „Android“, tačiau planuojama eksperimentuoti su darbalaukio versija. Programėlė vėliau pristatys prenumeratos planą pajamoms gauti.