Geriausia nemokama ekrano įrašymo programinė įranga, skirta „Windows“, skirta užfiksuoti ekraną
ONe ar kitą dieną galbūt norėjote savo kompiuteryje naudoti ekrano įrašymo įrenginį. Galbūt turėjote sukurti vaizdo įrašą, mokyklos projektą ar tiesiog įrašyti, kas vyksta darbalaukyje. Ekrano įrašymas, taip pat žinomas kaip ekrano transliavimas, niekada neprarado savo svarbos technologijų pasaulyje dėl paslaugų, kurias jis teikia serveriuose.
Tiesą sakant, dėl vis didėjančio vaizdo įrašų turinio internete vis daugiau žmonių pradėjo naudoti ekrano įrašymo programinę įrangą. Naudodami ekrano perdavimo įrankius galite įrašyti vaizdo įrašų srautus iš darbalaukio, internetinės kameros ir kitų įrenginių. Kai kurie pažangūs ekrano įrašymo įrenginiai leidžia tiesiogiai transliuoti įrašą tokiose platformose kaip „YouTube“, „Twitch“, „Mixer“ ir kt.
Taigi, kokia yra geriausia ekrano įrašymo programinė įranga, kurią galite išbandyti kompiuteryje, kuriame veikia „Windows“? Jau papasakojome apie ekrano įrašymo programas, skirtas „Android“. Čia yra keletas nemokamos ekrano įrašymo programinės įrangos, skirtos „Windows 10“, sąrašas, kurį galite išbandyti.
Pastaba: Šis sąrašas nėra išdėstytas jokia pirmenybės tvarka. Galite pasirinkti bet ką pagal savo skonį.
8 nemokama ekrano įrašymo programinė įranga, skirta „Windows 10“ | 2018 m. leidimas
1. VLC Media Player
Ar man reikia papasakoti apie VLC galimybes? Jis jau patenka į mūsų geriausių „Windows“ medijos leistuvų ir geriausių „Linux“ medijos leistuvų sąrašus. Tačiau populiari atvirojo kodo programinė įranga turi ir vieną niekuo nesižavėjusią galimybę – ekrano įrašymą.
VLC taip pat gali veikti kaip nemokama ekrano įrašymo priemonė, skirta Windows OS. Jis gali lengvai užfiksuoti viso darbalaukio vaizdo įrašus ir išsaugoti failą, kur tik norite. Tačiau nesitikėkite tam skirto ekrano įrašymo įrenginio funkcijų, nes taip nėra. VLC siūlo pagrindinį sprendimą vartotojams, kurie naudoja ekrano fiksavimo įrankius pagrindiniais tikslais.
Jei norite, prie ekrano įrašo galite pridėti išorinį garsą. Be to, ekraną galite perduoti tinkle. VLC ekrano įrašymo įrankis taip pat palaiko filmuotą medžiagą iš interneto kameros kompiuteryje.
2. Žaidimų DVR
Jei dažniausiai naudojate ekrano įrašymo įrenginį, norėdami užfiksuoti vaizdo žaidimus ir sužavėti savo draugus, kam eiti bet kur, kai turite namuose gamintą „Gamer DVR“. „Windows 10“ žaidimų DVR funkcija yra patogus įrankis įrašyti žaidimų klipus ir daryti momentines nuotraukas.
„Windows 10“ žaidimų juostą galima atidaryti naudojant sparčiuosius klavišus „Windows + G“. Įvairius įrašymo nustatymus galite valdyti apsilankę „Settings“ > „Gaming“ > „Game DVR“. Čia galite pakeisti garso ir vaizdo kokybės nustatymus.
Žaidimų DVR buvo sukurtas žaidimams Windows 10 įrašyti iki keturių valandų. Tačiau taip pat galite naudoti šį nemokamą ekrano įrašymo įrenginį, norėdami užfiksuoti programų klipus. Nors tai yra šiek tiek sudėtinga. Be to, jis negali būti naudojamas darbalaukiui įrašyti. Vis dėlto tai gali būti geriau nei mokėti už kokį nors ekrano fiksavimo įrankį.
3. OBS studija
„Open Broadcaster Software“, kaip rodo pavadinimas, yra atvirojo kodo programinė įranga. OBS Studio, vienas geriausių ekrano įrašymo įrenginių, skirtų „Windows 10“, užėmė nebeveikiančio OBS Classic ekrano įrašymo įrenginio vietą. Išskyrus „Windows 10“, OBS taip pat palaiko „Windows 7“ ir „Windows 8.1“.
Šis bendruomenės sukurtas „Windows“ ekrano įrašymo įrenginys palaiko skirtingas vaizdo kodavimo technologijas, įskaitant AMD vaizdo kodavimo variklį, x264 biblioteką, „Intel Quick Sync Video“ ir kt.
Galite įrašyti viską, kas yra darbalaukyje, nuo programų iki žaidimų, ir maišyti su vaizdo įrašų sklaidos kanalais iš savo internetinės kameros ir kitų šaltinių. OBS Studio palaiko daugybę išvesties formatų, įskaitant FLV, MP4, MOV, MKV, TS ir M3U8.
Galite naudoti studijos režimą norėdami pridėti įvairius vaizdus ir tekstą tiesioginio įrašymo metu. Be įprastos tiesioginės transliacijos, šis nemokamas ekrano įrašymo įrenginys taip pat gali transliuoti iš anksto įrašytus vaizdo įrašus kaip tiesioginę transliaciją.
Jei norite tvarkyti kelis vaizdo įrašų srautus vienam įrašymui, galite pasinaudoti parinktimi Scenos. OBS suteikia daug scenos perėjimo parinkčių, kad ekrano įrašymas būtų puikus.
Spustelėjus Pradėti įrašymą, OBS kai kuriems GPU nenaudoja Nvidia NVENC aparatinės įrangos kodavimo priemonės. Jei atnaujinus tvarkyklę problema neišsprendžiama, eikite į Failas > Nustatymai > Išvestis ir pakeiskite Encoder (skiltyje Įrašymas) į QSV arba kitą parinktį.
Ši nemokama ekrano fiksavimo programinė įranga gali būti ne pati lengviausia. Kai kuriems vartotojams tai gali būti atsisakyta; jie turės praleisti šiek tiek laiko, kad priprastų prie jo valdymo. Šiaip ar taip, nėra mokamos šio atvirojo kodo ekrano įrašymo įrenginio versijos. Taigi, tai puikus dalykas.
4. FlashBack Express
Jei OBS Studio atrodo šiek tiek techniška, tada „FlashBack Express“ gali būti ekrano fiksavimo programinė įranga, kurios visada norėjote. Jame yra vartotojo sąsaja, kuri gali suteikti puikią patirtį net pradedantiesiems.
Išskyrus paprastą naudoti sąsają, „FlashBack Express“ puiku yra tai, kad nėra jokių vaizdo įrašymo ar vandens ženklų apribojimų. Tai suteikia jai pranašumą prieš kitus nemokamus įrašymo įrankius, leidžiančius tik kelias minutes filmuoti vaizdo įrašus.
Naudodami „FlashBack Express“ galite įrašyti garsus iš darbalaukio ekrano ir internetinės kameros. Taip pat galite sukonfigūruoti šį „Windows“ ekrano įrašymo įrenginį, kad jis pradėtų ir sustabdytų įrašymą nurodytu laiku arba automatiškai, kai paleidžiate tam tikrą programą.
Sustabdžius įrašymą, dialogo lange klausiama, ar norite įrašyti ar peržiūrėti vaizdo įrašą. Pasirinkite Peržiūra, kad atidarytumėte kitus nustatymus.
Čia ribotas parinkčių rinkinys leidžia sinchronizuoti garsą, apkarpyti vaizdo įrašą, keisti pelės žymeklio nustatymus, daryti ekrano kopijas ir kt. Galite eksportuoti vieną vaizdo klipą arba paketiniu būdu eksportuoti kelis projektus.
Atrodo, kad „FlashExpress Express“ yra gera programinė įranga daugeliui mažai išteklių naudojamų vaizdo įrašų, tokių kaip demonstracijos ir vadovėliai. Jei norite mėgautis išplėstinėmis redagavimo funkcijomis ir pridėti komentarų, turėtumėte pasirinkti mokamą „FlashBack Pro“ versiją.
5. ApowerREC
„ApowerREC“ yra puikus „Windows“ ekrano įrašymo įrenginys, turintis paprastą vartotojo sąsają. Jo nemokama versija gali užfiksuoti ekrano ir internetinės kameros vaizdo įrašus, įrašyti sistemos garsus ir mikrofono garsą.
Įrašymo metu galite pridėti daug dalykų iš tekstų, komentarų, formų, žymeklio ir kt., kad papuoštumėte įrašą pagal savo skonį. Jis gali suplanuoti vaizdo įrašymą, automatiškai įrašyti tam tikrą programą ir daryti ekrano kopijas įrašymo metu. Šioje įrašymo programinėje įrangoje taip pat yra režimas, vadinamas „Aplink pelę“, kai ji įrašo tik nurodytą sritį aplink pelės žymeklį, kai ji juda.
„ApowerREC“ eksportuoja įrašytą klipą įvairiais formatais ir dalijasi jais įvairiose platformose, tokiose kaip „YouTube“, „Google“ diskas, „Vimeo“ ir kt. Tačiau įrašius klipą tiesioginės transliacijos ir redagavimo galimybės nėra. Norėdami redaguoti, turėsite nusipirkti jų programą arba naudoti kitą programinę įrangą.
Jei norite, yra internetinė šio nemokamo ekrano įrašymo versija, kuri neturi vandens ženklo ir apima maždaug tas pačias funkcijas.
6. TinyTake
Kitas pavadinimas, kurį reikia įtraukti į ekrano įrašymo programų, skirtų „Windows“, sąrašą, yra „TinyTake“. Nemokama programinės įrangos versija atrodo labiau kaip ekrano kopijos įrankis su ekrano perdavimo galimybėmis. Galite įrašyti savo darbalaukio ir internetinės kameros vaizdo įrašus. Bet kokia redagavimo ir komentarų parinktis užrakinta už mokamos sienos.
Kaip rodo pavadinimas, nemokamas įrašymo įrenginys leidžia įrašyti tik mažus iki 5 minučių trukmės vaizdo klipus. Sumokėję 9,95 USD galite pratęsti limitą (iki 120 min.) 7 dienoms, pašalinti skelbimus, integruoti „YouTube“, naudoti vaizdo įrašų komentarus. Galimos ir kitos didesnės kainos prenumeratos.
Įdiegę TinyTake, privaloma sukurti MangoApps paskyrą, kuri suteikia prieigą prie nemokamos 2 GB debesies saugyklos, kad galėtumėte bendrinti užfiksuotas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Apskritai, tai puiki ekrano įrašymo programinė įranga, jei nenorite transliuoti vaizdo žaidimų internetu. Nemokamai suteikia tai, ko daugelis žmonių norėtų – nemokamą vaizdo įrašymą.
7. XSplit Broadcaster
XSplit Broadcaster yra patikima ekrano įrašymo programinė įranga, skirta įrašyti aukštos kokybės ekrano filmuotą medžiagą ir transliuoti ją internetu. Galite perduoti vaizdo ir garso įrašus iš daugelio šaltinių ir netgi sujungti juos tiesioginės transliacijos metu.
Įdiegę šį Windows ekrano įrašymo įrenginį, tereikia spustelėti mygtuką Pridėti apatiniame kairiajame kampe, kad pasirinktumėte vaizdo ir garso šaltinius. Kaip ir OBS, šis taip pat turi daugybę funkcijų, kurias naudoti yra šiek tiek sudėtinga.
Galite perjungti praktiškai neribotą scenų skaičių, kad galėtumėte sklandžiai įrašyti ir perjungti kelias programas ir šaltinius. Vaizdo įrašo kokybės ir raiškos keitimo nustatymai yra viršutiniame dešiniajame kampe.
Vienas didelis privalumas yra tai, kad XSplit funkcionalumą galima padidinti pridedant įvairius pasirinktinius papildinius. Ši ekrano įrašymo programinė įranga taip pat palaiko daugybę fiksavimo kortelių, skirtų įrašyti klipus iš išorinių įrenginių.
Po įrašymo XSplit Broadcaster gali tiesiogiai bendrinti išvesties vaizdo įrašą skirtingoms platformoms. Nors „Broadcaster“ gali įrašyti vaizdo žaidimus, yra speciali „XSplit Gamecaster“ versija, skirta žaidimams.
Nemokama XSplit transliuotojo versija riboja vaizdo kokybę iki 720p, esant 60 kadrų per sekundę. Jis gali įrašyti 1080p, bet su vandens ženklu. Perkate mokamą versiją, kad pašalintumėte vandens ženklą ir įrašytumėte vaizdo įrašus 4K raiška. Įsigiję licenciją galite naudoti ir „Broadcaster“, ir „Gamecaster“.
8. Screencastify
Jei esate tas, kurio gyvenimas sukasi apie „Google Chrome“ naršyklę, galbūt norėsite išbandyti plėtinį „Screencastify Lite“. Tai paprastas nemokamas „Chrome“ skirtas ekrano įrašymo įrenginys, galintis įrašyti naršyklės skirtuką, darbalaukį, programas ir žiniatinklio kameros tiekimą kartu su sistemos ir mikrofono garsais.
Programinė įranga gali užfiksuoti vaizdo įrašus didelės raiškos 60 kadrų per sekundę greičiu. Jis gali išsaugoti vaizdo įrašą neprisijungus, įkelti į „Google“ diską arba bendrinti jį „YouTube“. Internetinės kameros filmuotą medžiagą galite įterpti kaip miniatiūrą įraše.
Tai apima daugybę parinkčių, leidžiančių piešti figūras, fokusuoti pelę ir pan., tačiau jos pasiekiamos tik naršyklėje. Negalite jų naudoti įrašydami darbalaukį. „Screencastify“ nesiūlo jokių redagavimo parinkčių po vaizdo įrašymo ir prideda vandens ženklą viršutiniame dešiniajame kampe. Vartotojas per mėnesį gali užfiksuoti tik 50 10 minučių trukmės klipų.
Galite gauti mokamą „Screencastify“ versiją, kad pašalintumėte laiko ir vaizdo įrašų skaičiaus apribojimus bei pridėtumėte kai kurių funkcijų. Apskritai, tai yra vienas geriausių įrašymo įrenginių dėl jo naudojimo paprastumo. Išvesties vaizdo įrašų sklandumas prilygsta staliniams kompiuteriams skirtiems vaizdo įrašams.
Taigi, tai buvo viena geriausių ekrano įrašymo programinės įrangos, skirtų „Windows 10“. Nors galbūt norėsite naudoti OBS arba XSplit, jei norite naudoti išplėstines funkcijas, kita sąraše esanti programinė įranga taip pat gali patenkinti daugumą jūsų reikalavimų. Komentaruose drąsiai siūlykite kitus pavadinimus.
Taip pat skaitykite: 10 geriausių ir nemokamų medijos grotuvų, skirtų „Windows PC“ (2018 m. leidimas)