Intriguojančios erdvės atskleidė dar nematytą meninį Šiaulių miesto „portretą“.

0


Rugpjūčio 29 dieną Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ pristatė vienos laukiamiausių ir labiausiai intriguojančių parodų – plenero simpoziumo SAULĖS ŠIAULIAI dalyvių darbus.

Išskirtinėje aplinkoje – nuostabiuose Zubovų grafų rūmuose – parodai „gimė“ meno kūriniai, ne vienam šiauliečiui gal net nuostabesni ir sentimentalesni – buvusio restorano „Baltia“ patalpose.

Simboliška, kad parodos SAULES ŠIAULIAI pirmojo plenero simpoziumo atidarymo vakarą muzikinę dovaną lankytojams įteikė garsių šiauliečių duetas – iš Prancūzijos grįžęs Eglė Ona Bartkevičiūtė (akordeonas) ir Bernardas. Ručinskas (kontrabosas), grįžo iš Vokietijos.

Pasiklausius unikalios muzikos garsų, kurie neįprastoje, bet gražioje akustinėje aplinkoje įgavo visiškai kitokį skambesį, buvo pristatyta paroda. Vilniaus menotyrininkė D. Dalia Karatažene. Atidžiai kūrybos procesą stebėjusi menotyrininkė iškart pabrėžė, kad, jos žodžiais, tai vienas galingiausių ir profesionaliausių plenero paveikslų, kuriuos ji kada nors matė.

„Šiauliai yra miestas, o miestas kaip fizinė vieta – tai pirmiausia architektūra. Todėl nenuostabu, kad architektūrą matome daugelyje darbų. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad architektūra labai skiriasi nuo visų kitų menų, nepaisant to, kad tai yra menas. Architektūra kuriama tam, kad galėtume ją patirti, kad galėtume pajausti. Daugeliu atvejų pastatą ar bet kurį architektūrinį objektą matome santykyje su šviesa ir labai dažnai paveiksle. Kai paveiksluose pristatomi architektūriniai sprendimai, tuos architektūrinius sprendimus galime vadinti portalais, kurie veda kur kas giliau nei tai, ką fiziškai matome savo akimis. Tai ir spalvos intensyvumas, ir linijos paryškinimas, kartais tai gali būti net daiktas, sukeliantis kvapo asociaciją“, – pastebėjimais dalijosi gydytojas. Dalia Karatažene.

Dailėtyrininkė pažymėjo, kad nepaisant to, kad menininkus vienijo bendra tema, kuri kvietė menininkus pamatyti Šiaulių miestą per meninę prizmę, didelę reikšmę turėjo ir spalva: „Visos Saulės spalvinės gamos variacijos. yra atskleistos. plenero parodoje-simpoziume. Daug kur jie susiliejo su paveikslais.

Būtent tai matome, pavyzdžiui, ukrainietės Anastasijos Prontenko saulės šviesos segmente, kuris suintensyvinta forma vis dar praeina pro vitražą. Geltona saulės šviesa jaučiama ir olandų menininko Jofke van Loon filosofiniuose paveiksluose.

Ir net jei šios saulės, Šiaulių dangaus, paveiksluose nėra tiesiai, tokių saulėtų, šviesių spalvų vis tiek galime įžvelgti Editos Radvilavičiūtės-Utarenės žaismingose ​​dekoratyvinėse drobėse, Gagik Parsamyan, Živilos Bardzilauskaitės-Bergins abstrakcijose, tokiuose drąsiuose darbuose, primenančiuose Roko Šakio technologinius dizainus ar švelniuose, grakščiuose Giedrės Riškutos paveiksluose.

Parodos metu buvo nustatyta sąlyginė menininkų grupė, kuri Šiaulius siejo su asmenine patirtimi arba sukūrė visiškai laisvus fantazijos vaizdus:

„Viskas, kas yra fantazijos vaisius, vienaip ar kitaip laikoma romantiškumu. Romantikai yra tie žmonės, kurie menininkus į meno teritoriją įsileido be specialaus profesinio išsilavinimo. Tai kompozitorius Antanas Jasenkas ir režisierius Algimantas Puipas, atvėrę kinematografijos kodą – jie vaizdavo Renkivos ežerą juros periodu“, – sakė menotyrininkė dr. Dalia Karatažienė.

Dalia Karatienė prisipažino, kad tai jos asmeninė parodoje pristatomų darbų interpretacija, kurioje trūksta vieno svarbaus elemento – struktūrinės ir koloristinės analizės. Tačiau esant tokiai gausiai darbų parodai, kurioje – beveik šešios dešimtys darbų, o autoriai – be galo skirtingi, tam tiesiog neužtektų laiko.

O parodos lankytojai neatrodė nustebę. Profesionalūs meno mylėtojai grožėjosi darbais, juos aptarinėjo. Vieni – apie išskirtinius meno kūrinius, kiti – apie nostalgiškas buvusio restorano „Baltia“ erdves, kurios ir vėl subūrė tikros kultūros alkaną visuomenę.

Paroda-simpoziumas SAULĖS ŠIAULAII meno mylėtojus viliojo ne tik atidarymo dieną, bet ir visą savaitgalį. Skaičiuojama, kad vien paskutinėmis vasaros dienomis jame apsilankė daugiau nei dešimt tūkstančių šiauliečių ir miesto svečių. Ne mažesnio susidomėjimo laukiama ir kitą savaitgalį – per miesto šventę „Šiaulių dienos 788“.

Norite pamatyti, kaip Šiaulius mato menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių? Paskubėk! Simpoziumo „SAULES ŠIAULIAI“ paroda po atviru dangumi buvusiame restorane „Baltija“ (Vilniaus g. 166) veiks iki rugsėjo 14 d.



Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -