Bėgant metams projektas „Niekas neužmirštas“ tapo bendradarbiavimo platforma.
Prieš metus Ryšių reguliavimo tarnyba (RCT) pradėjo projektą „Nepalikti nė vieno“, kurio pagrindinis tikslas buvo didinti vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninę įtrauktį.
Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo pristatyti projekto komandos atlikti darbai – apie juos iš asmeninės patirties kalbėjo patys projekto dalyviai.
„Turime užtikrinti, kad net šiame įtemptame pasaulyje niekas nebūtų paliktas nuošalyje. Tai turėtų būti visų valdžios institucijų prioritetas ir svarbus politinių diskusijų objektas“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda, projekto globėjas nuo pat pradžių. – Ilgainiui ši reikšminga iniciatyva turėtų tapti visos Lietuvos projektu. Tikiuosi, kad tai ir toliau skatins vyresnio amžiaus žmones drąsiai žiūrėti į mažiau pažįstamą, bet įdomų ir neabejotinai naudingą skaitmeninį vandenyną.
Lietuvos vyresnio amžiaus žmonės rodo norą mokytis, nors tai dažnai riboja fizinės, psichologinės ar finansinės galimybės. Šiuo metu apie 14 tūkstančių pensininkų priklauso Trečiojo amžiaus universitetams, keli tūkstančiai yra prisijungę prie visuomeninės organizacijos „Pagyvenusių žmonių pasaulis“.
Tačiau vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje yra apie 600 000, o statistika rodo, kad 48% savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius apibūdina kaip „gerus“ arba „labai gerus“. 60-69 metų amžiaus ir tik 26% vyresnių nei 70 metų žmonių.
„Skaitmeninis raštingumas yra toks pat svarbus kaip mokėjimas skaityti, rašyti ir skaičiuoti“, – pabrėžia Ryšių reguliavimo tarnybos pirmininkė Juratė Šovėvene.
Pasak jos, labai smagu, kad prie projekto prisijungia įvairių kartų atstovai, pavyzdžiui, neseniai projekto partneriu tapo Generolo Povilo Plehavičiaus vardo Kariūnų licėjus, kurio kariūnai pasiryžę mokyti vyresnio amžiaus žmones kurti elektroninį paštą ir socialinius tinklus. sąskaitas. .
Prisijungia vis daugiau organizacijų
Šiuo metu prie projekto „Niekas neužmirštas“ yra prisijungę daugiau nei 100 viešojo ir privataus sektoriaus organizacijų, Lietuvos savivaldybių, bibliotekų, regioninių informacinių partnerių.
„Esame įsipareigoję sukurti platformą, prie kurios galėtų prisijungti atsakingos organizacijos, suprantančios, kad skaitmeniniai įgūdžiai svarbūs vyriausybėms, bendruomenėms ir gyventojams. Dėl to mažinant skaitmeninę atskirtį svarbu pasiekti visas grupes, kurioms to reikia“, – apie šio projekto ateitį pasakoja RRT tarybos pirmininkas J. Chauvene.
Kai kurie projekto partneriai jau tapo projekto lektoriais: SEB bankas, LTGLink, Regitra, Kautra, Registrų centras, Valstybinė skaitmeninių sprendimų agentūra, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, Vilniaus šilumos tinklai, „Balticum TV“, „Vilnius Tech“, „Langas į ateitį“, „Bitė Lietuva“ ir „Bitės profai“.
Išsami informacija apie projektą ir būsimas paskaitas: https://bit.ly/3xR4ov8
Šią publikaciją paskelbė Lietuvos regionų naujienų portalas „Miestos naujienos“. Miesto naujienų portale galite rasti daugiau aktualių naujienų sau ir savo miestui.